HIKVISION DS-2CD2132-I 3 мегапикселна IP куполна камера Ден/Ноќ

DS-2CD2132-I

HIKVISION DS-2CD2132-I 3 мегапикселна IP куполна камера Ден/Ноќ

  • Карактеристики
  • мегапикселна куполна IP камера Ден/Ноќ
  • вградено IR осветлување со домет до 30 м
  • 3 Мегапиксели (2048×1536@25 кад/сек; Full HD 1080p@25 кад/сек)
  • 1/3” Progressive Scan CMOS сензор
  • објектив 4 мм; механички IR филтер
  • H.264/MJPEG dual stream  компресија со регулирање на мрежниот проток
  • за надворешна монтажа (IP66)
  • напојување 12Vdc/PoE