HIKVISION DS-2CD2412F-IW 1.3 Мегапиксели Wirelles компактна IP камера Ден/Ноќ

thumb330x330_6430

HIKVISION DS-2CD2412F-IW 1.3 Мегапиксели Wirelles компактна IP камера Ден/Ноќ

 • Карактеристики
 • Wirelles Компактна IP камера Ден/Ноќ
 • резолуција 1.3 Мегапиксели (1280×960@25 кад/сек)
 • 1/3” Progressive Scan CMOS сензор
 • објектив f=4 мм.
 • чувствителност на светлина 0.01Lux@F1.2
 • IR домет до 20m
 • H.264/MJPEG dual stream компресија со регулиран обем на генериран пренос
 • дигитален WDR, 3D DNR
 • вграден микрофон и звучник PIR за детекција на движење
 • слот за Micro SD карта
 • напојување 12Vdc/PoE