HIKVISION DS-2CD4065F-A 6 Мегапиксели box IP камера Ден/Ноќ

DS-2CD4012F-A

HIKVISION DS-2CD4065F-A 6 Мегапиксели box IP камера Ден/Ноќ

 • Карактеристики
 • Мегапикселна IP камера Ден/Ноќ
 • 6.0 Мегапиксели (3072×2048@25 кад/сек)
 • 1/1.8” Progressive Scan CMOS сензор
 • чувствителност на светлина 0.05 Lux (Color)/ 0.005 (B/W)
 • оддалечено подесување на фокус (ABF)
 • мех. IR филтер; H.264/MPEG4/MJPEG tri-stream компресија
 • аудио влез/излез/вграден микрофон; 3D DNR; 120dB WDR
 • Smart Face Detection; Smart Audio Detection; Intrusion Detection
 • Подобрување на слика во неблагопријатни услови (Defog)
 • Ел. стабилизатор на слика (EIS)
 • слот за SDXC Картица (до 64GB)
 • напојување 24Vac/12Vdc/PoE