HIKVISION DS-2CD4224F-IZS 2 Мегапиксели bullet IP камера Ден/Ноќ

DS-2CD4224F-IZS

HIKVISION DS-2CD4224F-IZS 2 Мегапиксели bullet IP камера Ден/Ноќ

 • Карактеристики
 • Мегапикселна IP камера Ден/Ноќ;
 • 2.0 Мегапиксели FullHD (1920×1080@25 кад/сек);
 • 1/2.8” Progressive Scan CMOS сензор
 • чувствителност на светлина 0.027 Lux (F1.4, AGC on)
 • IR осветлување до 20 м
 • варифокален моторизиран објектив (2.8~12 мм)/F1.2 со оддалечено подесување (Smart Focus)
 • мех. IR филтер; H.264/MPEG4/MJPEG tri-stream компресија
 • аудио влез/излез; 3D DNR; DWDR
 • Smart IR; Smart Face Detection; Smart Audio Detection; Intrusion Detection
 • Подобрување на слика во неблагопријатни услови (Defog)
 • Ел. стабилизатор на слика (EIS)
 • слот за SDXC Картица (до 64GB)
 • за надворешна монтажа (IP66) от -30C~60C
 • држач за скриено каблирање
 • напојување 12Vdc/PoE