HIKVISION DS-2CD883F-E(W) Мегапикселна IP камера Ден/Ноќ / Безжична

DS-2CD883F-E(W)

HIKVISION DS-2CD883F-E(W) Мегапикселна IP камера Ден/Ноќ / Безжична

 • Карактеристики
 • 5 Мегапиксели (6fps@2560×1920 ,
 • 12,5fps@2048×1536, 25fps@1600×1200),
 • 1/2.5” Progressive Scan CMOS сензор,
 • auto-iris,
 • осетливост на светлина 0.008Lux (Sense-up);
 • механички IR Cut филтер,
 • H.264/MPEG4/MJPEG dual stream компресија со регулирање на мрежниот проток (32K ~ 16M),
 • двонасочно аудио,
 • аналоген видео излез,
 • слот за SD карта за локален запис,
 • напојување 12Vdc/PoE