HIKVISION DS-2DF5284-A 2 Mегапикселна управувачка IP камера Ден/Ноќ

DS-2DF5284-A

HIKVISION DS-2DF5284-A 2 Mегапикселна управувачка IP камера Ден/Ноќ

 • Карактеристики
 • Mегапикселна управувачка IP камера Ден/Ноќ
 • 2.0 Mегапиксели (FullHD 1920×1080@25 к/с)
 • 1/3″ Sony Progressive Scan CMOS
 • чувствителност на светлина 0.05Lux@F1.4 (Color), 0.005 Lux@F1.4 (B/W)
 • 20X оптичко/16X дигитално зумирање
 • функција “Автоматско следење” (Smart Tracking)
 • 256 preset позиции/24 зони за маскирање
 • механички IR филтер; H.264 dual stream компресија со регулирање на проток
 • аудио влез/излез ; 7 алармени влезови/2 релејни излези
 • аналоген BNC излез
 • слот за MicroSD картица
 • -30~+65Сº; за надворешна монтажа IP66
 • вградена грмобранска заштита
 • напојување 24Vac/40W