HIKVISION DS-2CE56D5T-VFIT3 HD-TVI куполна EXIR варифокална камера 2 Мегапиксели

DS-2CE56D5T-VFIT3

HIKVISION DS-2CE56D5T-VFIT3 HD-TVI куполна EXIR варифокална камера 2 Мегапиксели

  • Карактеристики
  • HD-TVI куполна камера 2 Мегапиксели (FullHD 1080p@25 кад/сек)
  • 1/3” Progressive Scan CMOS сензор
  • чувствителност на светлина 0.01 Lux
  • варифокален објектив 2.8~12 mm
  • EXIR технологија со домет до 40 м (Smart IR)
  • механички IR филтер; DWDR; 3D DNR филтер на шум
  • OSD мени со контролла преку коаксијален кабел
  • за надворешна монтажа (IP66) -20~60C
  • напојување 12Vdc/4.5W